• Partner główny
    Logo Orlen

Chemia

Synthos wybuduje nową instalację do ekstrakcji butadienu w Płocku

Fot. www.synthosgroup.com
Fot. www.synthosgroup.com

W Płocku (Mazowieckie) powstaje nowa instalacja do ekstrakcji butadienu Grupy Synthos. Jej uruchomienie planowane jest w 2024 r. Docelowo instalacja ma osiągnąć wydajność na poziomie 120 tys. ton rocznie. Inwestycję realizuje Air Liquide Global E&C Solutions Poland.

Jak poinformował Synthos, biorąc pod uwagę ciągły rozwój grupy kapitałowej tego koncernu w zakresie innowacji i ekspansji, w tym w segmentach kauczuków syntetycznych i lateksów, "budowa nowej instalacji do ekstrakcji butadienu będzie kolejnym, niezwykle ważnym krokiem w kierunku zabezpieczenia surowcowego spółki". "To z kolei pozwoli umocnić strategiczną pozycję Grupy Synthos jako dostawcy półproduktów do producentów działających w Europie Środkowo-Wschodniej" - podkreślono w komunikacie.

Według Synthos, zgodnie z podpisaną umową, spółka Air Liquide Global E&C Solutions Poland, w oparciu o licencję na technologię ekstrakcji butadienu BASF NMP, zrealizuje kompleksowo usługę obejmującą prace projektowe, inżynieryjne oraz dostawy i budowę w ramach inwestycji realizowanej w Płocku, prowadzić będzie także nadzór nad procesem uruchomienia nowego kompleksu produkcyjnego.

Reklama
Reklama

"Uruchomienie instalacji do ekstrakcji butadienu i rozpoczęcie produkcji planowane jest w 2024 r. Docelowo instalacja ma osiągnąć wydajność na poziomie 120 tys. ton rocznie" - zapowiedział Synthos.

Synthos, jak przypomniano w informacji, "to koncern chemiczny, światowy gracz na rynku kauczuków syntetycznych". "Działalność grupy kapitałowej Synthos opiera się na produkcji i sprzedaży wyrobów chemicznych wykorzystanych jako surowce i produkty pośrednie w szerokiej gamie gałęzi przemysłu, w szczególności w przemyśle oponiarskim, w branży budowalnej i branży opakowań" - wyjaśniono w komunikacie.

Źródło:
PAP

Komentarze