• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Były menadżer Gazpromu premierem Armenii

Karen Karapetjan, do niedawna wysokiej rangi menadżer Gazpromu, został mianowany premierem tzw. rządu zgody narodowej w Armenii.

Dekret nominujący Karapetjana na stanowisko premiera został podpisany przez prezydenta Serża Sarkisjana 13 września. W latach 2010-11 wspomniany polityk pełnił funkcję burmistrza Erywania, a w ostatnich latach pracował w Gazpromie (chodzi o spółkę ArmRosGazprom, która obecnie nosi nazwę Gazprom Armenia).

Poprzedni premier Armenii Howik Abrahamian ogłosił swoją rezygnację 8 września. Tego samego dnia prezydent Sarkisjan obiecał reformy polityczne i wyraził przekonanie, że nowy prezes Rady Ministrów Karen Karapetjan stanie się symbolem zmian. Tuż po oświadczeniu głowy państwa kandydatura została zatwierdzona przez rządzącą Partię Republikańską. Koalicja rządząca, która obejmuje wspomnianą formację polityczną i Armeńską Federację Rewolucyjną ma w 131 osobowym parlamencie absolutną większość miejsc (74). W związku z tym zakłada się, że kandydatura Karapetjana na stanowisko premiera zostanie zatwierdzona bez żadnych problemów.Rząd zostanie utworzony w ciągu 20 dni po mianowaniu premiera. 

Zobacz także: Współpracownik Gazpromu doradcą Trumpa

Komentarze