Reklama

Wiadomości

Włosi nie chcą atomu. Trzy czwarte obywateli przeciwko energii nuklearnej

Autor. Envato

75 procent Włochów uważa, że energia nuklearna nie jest obecnie możliwym rozwiązaniem i nie stanowi alternatywnej opcji dla paliw kopalnych, ponieważ jest zbyt niebezpieczna - to przedstawione w środę w Rzymie wyniki sondażu Instytutu Ipsos dla Ligi Ochrony Środowiska (Legambiente).

Ponad połowa uczestników badania wyraziła opinię, że rząd powinien zrobić znacznie więcej na rzecz produkcji energii odnawialnej.

Reklama

Tylko jedna czwarta Włochów popiera powrót do energii nuklearnej, a taki zamiar ogłosił w zeszłym roku rząd Giorgii Meloni.

Czytaj też

W kwietniu tego roku włoski koncern energetyczny ENI ogłosił, że na początku lat 30. planuje zbudować pierwszą elektrownię wykorzystującą zjawisko fuzji jądrowej.

Włochy zrezygnowały z tej energii ponad 30 lat temu w wyniku referendum rozpisanego po katastrofie w Czarnobylu, do której doszło w 1986 roku. Większość obywateli opowiedziała się wtedy przeciwko energii jądrowej. Wcześniej na terytorium Włoch działały cztery elektrownie jądrowe, wszystkie zostały zamknięte.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama