Reklama

Wiadomości

Premier spotkał się z wiceprezydent USA. Atom jednym z głównych tematów

Autor. Krystian Maj / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Waszyngtonie z amerykańską wiceprezydent Kamalą Harris. Tematem rozmów była m.in. współpraca Polski oraz Stanów Zjednoczonych w rozwoju inwestycji energetycznych.

Reklama

Polska delegacja spotkała się w Białym Domu z wiceprezydent USA Kamalą Harris. Przedstawiciele państw omówili kwestie związane m.in. z zacieśnieniem polsko-amerykańskiej współpracy na płaszczyźnie gospodarczej, militarnej, jak również energetycznej.

Reklama

Nasze relacje są najlepsze w historii – chociaż to wcale nie znaczy, że osiągnęliśmy szczyt naszych możliwości. Rozmawiamy o wzmocnieniu naszej współpracy wojskowej, politycznej i gospodarczej. Polski atom we współpracy z amerykańskimi dostawami wzmocni nasze bezpieczeństwo energetyczne – napisał premier na Twitterze.

Czytaj też

Jak podała Rzeczpospolita, Mateusz Morawiecki dodał, że strona polska liczy na zakończenie trwającego od roku sporu między Westinghouse a Koreą Południową w sprawie technologii jądrowych.

Reklama

W rozmowie z mediami premier zapewnił, że rozmowy między USA i Koreą trwają i strony dążą do rozwiązania konfliktu. „Jeśli tylko Amerykanie z Koreańczykami dojdą do porozumienia, to będziemy w Polsce mieli znakomitych inwestorów koreańskich. I ja wierzę, że tak będzie. Tak nas właśnie zapewniają nasi inwestorzy koreańscy, z którymi bardzo blisko współpracujemy" – powiedział Morawiecki.

W trakcie rozmów został poruszone zostały również kwestie związane ze zakupem uzbrojenia, wzmocnieniem cyberbezpieczeństwa, a także migracją i zmianami klimatu.

Reklama

Komentarze

    Reklama