Reklama

Wiadomości

PiS zapowiada kontrolę poselską ws. atomu. Chce wiedzieć, jaki jest model finansowy

Autor. Prawo i Sprawiedliwość/@pisorgpl X/Twitter

Poseł PiS Piotr Müller zapowiedział w czwartek, przeprowadzenie w przyszłym tygodniu kontroli poselskiej dotyczącej działań rządu ws. rozwoju energetyki atomowej w Polsce. Zamierza także złożyć zapytanie poselskie do rządu o etap prac nad powstaniem elektrowni atomowej.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział kontrolę w sprawie postępów w programie energetyki jądrowej dzień po tym, jak aktualne informacje na ten temat przedstawili na sejmowej komisji wiceminister w MKiŚ i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Maciej Bando oraz członkowie zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych.

Poseł zamierza dowiedzieć się, jakie są losy złożonego w zeszłym roku odwołania od decyzji środowiskowej, czy będzie publiczna pomoc dla budowy polskiej elektrowni atomowej, o dalsze etapy budowy oraz czy powstał model finansowania tej elektrowni.

Reklama

– Pytamy o to dlatego, że bez tych działań po prostu nie będą możliwe kolejne kroki przy budowie polskiej elektrowni jądrowej. A mamy też informacje, że są przecież lobbyści z innych krajów, którzy chcieliby temu projektowi zaszkodzić – powiedział Müller.

W trakcie posiedzenia komisji ds. energii w Sejmie o tych sprawach mówili przedstawiciele rządu. Jak tłumaczył Bando, nadal trwają negocjacje z Komisją Europejską w sprawie mechanizmów finansowania, ponieważ nie ukończył ich poprzedni rząd.

Reklama
Źródło:PAP / Energetyka24
Reklama

Komentarze

    Reklama