• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Naimski: Naród polski rozumie konieczność budowy elektrowni jądrowej

Fot. www.naimski.pl

Jesteśmy unikalnym krajem, gdzie naród rozumie konieczność tej decyzji i tego kierunku - mówił o budowie elektrowni jądrowej w Polsce minister Piotr Naimski.

Minister Naimski wziął udział w posiedzeniu Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, które poświęcone było zmianom w prawie mających przyspieszyć proces budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Zwrócił on tam uwagę na wysokie poparcie, jakim cieszy się atom wśród polskiego społeczeństwa.

„Jeśli chodzi o poparcie społeczne dla elektrowni jądrowej w Polsce to ostatnie badania pokazują, że to ponad 70% Polaków. Jeśli chodzi o rejon Pomorza, to te liczby są jeszcze wyższe. Jesteśmy unikalnym krajem, gdzie naród rozumie konieczność tej decyzji i tego kierunku” - powiedział Naimski.

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej odniósł się w ten sposób do badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2021 r, które wskazało, że 74% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce. Jednocześnie 58% badanych zgodziłoby się, aby taka elektrownia powstała w okolicy ich miejsca zamieszkania. To najlepsze wyniki w historii badań realizowanych od 2012 r

Minister Naimski stwierdził również, że prezes Polskich Elektrowni Jądrowych nie pobiera pieniędzy za pełnienie swojej funkcji.

Komentarze