Reklama

BGK chce finansować polski atom. „Podpiszemy się pod tym projektem”

Poglądowa wizualizacja pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Poglądowa wizualizacja pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Autor. Polskie Elektrownie Jądrowe

Bank Gospodarstwa Krajowego będzie przymierzał się do finansowania budowy w Polsce elektrowni atomowych - poinformowała pierwsza wiceprezes BGK Marta Postuła w poniedziałek podczas konferencji prasowej dotyczącej nowej strategii banku na lata 2025- 2030.

Jesteśmy w stanie dać kontrasygnatę takim inwestycjom, jest to projekt dobry - dodała Postuła. Zwróciła uwagę, że pozycja banku daje mu taką możliwość.

Podobnie BGK widzi swoje zaangażowanie w finansowanie morskich elektrowni wiatrowych oraz inwestycji w rozwój projektów wodorowych.

Postuła poinformowała też, że ma nadzieję, iż w ciągu najbliższego tygodnia ogłoszony zostanie nabór wniosków na finansowanie z KPO projektów powyżej 200 mln zł związanych z transformacją energetyczną.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama