Reklama

Wiadomości

Atomowe Davos Polski. Ważne spotkania wicepremiera Sasina z Koreańczykami na FE

Autor. Jacek Sasin/TT

Wicepremier Jacek Sasin spotka się na Forum Ekonomicznym w Davos z przedstawicielami KHNP, czyli koreańskiej spółki, która jest brana pod uwagę przy budowie polskiej elektrowni jądrowej.

Reklama

„Polską odpowiedzią na kryzys energetyczny jest atom” - można przeczytać w komunikacie przesłanym przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, który zapowiada szereg spotkań szefa tego resortu z przedstawicielami koreańskiego przemysłu jądrowego. Okazją do rozmów będzie odbywające się w Davos Forum Ekonomiczne.

Reklama

We wtorek 17 stycznia wicepremier Sasin ma otworzyć Polish House w Davos, a przy tym spotkać się z przedstawicielami KHNP, PGE oraz ZE PAK. Podmioty te zawarły w listopadzie w Seulu porozumienie dotyczące budowy drugiej elektrowni jądrowej nad Wisłą. Chodzi o jednostkę, która ma działać w Pątnowie. Pierwszą ma stawiać amerykańska firma Westinghouse.

Z kolei 18 stycznia, szef MAP weźmie udział w debacie poświęconej rozwojowi energetyki jądrowej w Polsce. Panel dyskusyjny otworzy Prezydent RP Andrzeja Dudy. Prócz Jacka Sasina dyskutować zaś będą: Dukgeun Ahn, Minister Handlu Korei Południowej, Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski oraz szef firmy ZE PAK Zygmunt Solorz i reprezentant KHNP.

Reklama

„Światowe Forum Ekonomiczne na pewno jest doskonałą okazją do bilateralnych spotkań i rozmów na najważniejsze tematy, z jakimi mierzą się w tej chwili gospodarki Europy i całego świata” – wskazuje Jacek Sasin w przesłanym przez MAP komunikacie.

Reklama

Komentarze

    Reklama