• Partner główny
    Logo Orlen

Atom

Westinghouse otwiera globalne centrum usług w Krakowie

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Westinghouse Electric Company, amerykański dostawca produktów i technologii jądrowych, otworzył w czwartek pierwsze, globalne centrum usług wspólnych zlokalizowane w Krakowie. Firma początkowo zatrudni tam blisko 160 pracowników różnych specjalizacji.

Jak podkreślił Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, firma jest zaangażowana w realizację celów Polski w zakresie transformacji energetycznej. „Powstanie globalnego centrum usług wspólnych Westinghouse jest tego potwierdzeniem. Realizujemy również działania przewidziane w polsko–amerykańskim porozumieniu międzyrządowym” - zaznaczył.

Według niego elementami tego porozumienia jest m.in. rozpoczęcie prac inżynieryjnych i projektowych (Front-End Engineering and Design - FEED) w ramach grantu Amerykańskiej Agencji Handlu i Rozwoju (USTDA), przyznanego na rozwój programu energii jądrowej w Polsce.

„Docelowo chcemy dostarczyć Polsce najlepszą technologię, która umożliwi sprawne osiągnięcie celów klimatycznych i zabezpieczy potrzeby energetyczne gospodarki” – podkreślił prezes amerykańskiej korporacji.

reklama
reklama

Prezes Westinghouse Polska Mirosław Kowalik poinformował, że firma wynajęła 1,9 tys. m kw. powierzchni biurowej pod centrum w jednym z biurowców na krakowskim Zabłociu. Początkowo pracować tam będzie blisko 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników różnych specjalizacji w siedmiu dywizjach biznesowych, którzy dołączą do zróżnicowanego zespołu, liczącego obecnie ponad 9 tys. osób na całym świecie.

Amerykańska firma Westinghouse Electric Company jest pionierem w zakresie tworzenia rozwiązań dla przemysłu jądrowego i wiodącym dostawcą produktów i technologii dla elektrowni jądrowych. Obecnie technologia Westinghouse jest podstawą dla około połowy działających na świecie elektrowni jądrowych.

Źródło:
PAP

Komentarze