Reklama

Atom

Trzaskowski: budowa elektrowni atomowej powinna być przedmiotem debaty

Fot. European People's Party / Flickr
Fot. European People's Party / Flickr

Ewentualna budowa elektrowni atomowej powinna być przedmiotem debaty ze społeczeństwem - ocenił w czwartek w Ostrołęce kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem inwestycja ta może zakończyć się tak, jak budowa elektrowni Ostrołęka C.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zorganizował konferencję prasową w Ostrołęce, na tle rozpoczętej, ale nie dokończonej elektrowni Ostrołęka C. 

"Chcę jasno powiedzieć, to nie może tak wyglądać. Rząd powinien jasno odpowiedzieć na pytania co tutaj będzie, czy ta inwestycja w innej formule będzie kontynuowana, czy nie. Jeżeli rząd na te pytania nie odpowie, będziemy mieli plan, jak to miejsce zagospodarować tak, by przede wszystkim służyło Ostrołęce" - mówił Trzaskowski. 

Przekonywał, że rząd proponuje inwestycje "nie mające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem".

Trzaskowski zwrócił uwagę, że prezydent Andrzej Duda w USA podpisał wstępne porozumienia dotyczące budowania w Polsce elektrowni atomowej. "Trzeba jasno postawić pytania, co to są za technologie. I przede wszystkim postawić pytania, czy decyzja o budowaniu elektrowni atomowej nie powinna być przedmiotem debaty ze społeczeństwem" - powiedział kandydat.

"Obawiam się, przy zdolności tego rządu do realizacji takich inwestycji może się to skończyć dokładnie tak jak w Ostrołęce" - dodał. (PAP)

Źródło:PAP

Komentarze