Reklama

Atom

Rosatom: 26 przypadków koronawirusa w "atomowych miastach" Rosji

Aleksiej Lichaczow. Fot.: kremlin.ru
Aleksiej Lichaczow. Fot.: kremlin.ru

Aleksiej Lichaczow, szef generalny Rosatomu, stwierdził 26 przypadków zakażenia koronawirusem w rosyjskich miastach „nuklearnych”.

"Niestety sytuacja nie uspokaja się. Koronawirus został już zarejestrowany w 81 regionach, w tym w tych, w których znajdują się przedsiębiorstwa przemysłu jądrowego. W "atomowych" miastach zidentyfikowano 26 przypadków tej choroby" - powiedział Lichaczow w swoim komunikacie wideo dla pracowników koncernu.

"W Zarechnym w obwodzie swierdłowskim zachorował nie tylko pracownik, ale także jego żona. Są leczeni w Jekaterynburgu. W innym regionie Zarechny w Penzie zidentyfikowano trzy przypadki. Osoby te nie są pracownikami. Zauważono także choroby w Żeleżogorsku, Obnińsku, Ożersku i Desnogorsku" - dodał Likhachev.

Według niego przypadki zachorowań w elektrowni jądrowej w Belojarsku oraz w kopalniach i kombajnach chemicznych (Żeleznogorsk, terytorium Krasnojarska) pozostają pod kontrolą. "Podkreślam, że wszyscy mają łagodne objawy, a samopoczucie naszych pracowników jest ogólnie dobre" - powiedział szef Rosatom.

Tak zwane miasta "atomowe" obejmują 10 "zamkniętych" miast w kilku regionach Rosji, a także miejscowości, w których przedsiębiorstwa Rosatom tworzą miasta (w szczególności miasta satelitarne elektrowni jądrowych).

Światowa Organizacja Zdrowia 11 marca ogłosiła wybuch nowej pandemii koronawirusem COVID-19. Według najnowszych danych WHO na świecie odnotowano prawie 1,43 miliona przypadków infekcji, zmarło ponad 82 tysiące osób (stan na 8 kwietnia).

Reklama

Komentarze

    Reklama