Reklama

Atom

Ponculjusz: Naimski zrobił z programu jądrowego swój prywatny folwark

Fot. Facebook.com/Paweł Poncyliusz
Fot. Facebook.com/Paweł Poncyliusz

„Dzisiaj lejce, jeśli chodzi o elektrownię jądrową trzyma Piotr Naimski. I robi sobie to tak, jakby to był jego prywatny folwark. Jeśli ktoś oczekuje, że cała klasa polityczna będzie to kwitowała te działania, jest naiwny” – mówił podczas debaty nt. energetyki jądrowej Paweł Poncyljusz.

W debacie portalu Energetyka24.com „Atomowy plan B: Co jeśli nie zdążymy z elektrowniami jądrowymi?” wzięli udział: Paulina Matysiak z Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji, Paweł Poncyljusz z PO oraz Janusz Kowalski z klubu PiS.   

„Naimski sobie wszystko wybiera spod grubego palucha, jeśli chodzi o elektrownię jądrową. Ja nie widzę żadnych transparentnych procesów wyłaniania technologii, partnerów. To jest wszystko na zasadzie jakiś powiązań towarzyskich i chciejstwa pojedynczych osób” – powiedział Poncyljusz.

Polityk opozycji narzekał, że pomimo długoletniego i złożonego procesu budowy elektrowni jądrowej, władza nie informuje o procesie decyzyjnym w polskim programie jądrowym. Na te zarzuty zareagował poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który zadeklarował, że złoży do premiera wniosek o konsultacje ws. elektrowni jądrowej, w której wezmą udział wszystkie siły polityczne.

Reklama
Reklama

Komentarze