• Partner główny
    Logo Orlen

Atom

Morawiecki: prezydent jedzie do USA po wielkie inwestycje energetyczne

Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr

Prezydent Andrzej Duda jedzie do USA po nowe, wielkie inwestycje energetyczne, nowe technologie - tak o wizycie prezydenta w Waszyngtonie mówił podczas spotkania wyborczego w Bydgoszczy w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki przekonywał, że tylko równowaga między prezydentem a rządem pozwoli szybko podejmować decyzje i ożywiać gospodarkę po kryzysie. Wspomniał również o wizycie Andrzeja Dudy w Waszyngtonie i spotkaniu z prezydentem Donaldem Trumpem.

"Pan prezydent dba o gospodarkę w skali całego państwa, dba o całe społeczeństwo, teraz jedzie do USA po nowe, wielkie inwestycje energetyczne, nowe technologie. Tak, jak do tej pory potrafił to zrobić" - mówił premier.

Powyższe słowa są zbieżne z zapowiedziami prezydenta Dudy, wypowiedzianymi kilka dni temu: "Będziemy na pewno rozmawiali na temat współpracy pomiędzy polskimi firmami, polskimi władzami, a firmami ze Stanów Zjednoczonych i władzami Stanów Zjednoczonych w zakresie konwencjonalnej energii nuklearnej i jej wykorzystania".

Źródło:
PAP

Komentarze