Reklama

Atom

Kowalski: zaproponuję okrągły stół ws. elektrowni jądrowej

Fot. Pexels
Fot. Pexels

- Składam deklarację, że Zaproponuje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, aby zorganizować spotkanie konsultacyjne ws. budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce - mówił podczas debaty E24 „Pora na atom” poseł Janusz Kowalski.

W dyskusji o energetyce jądrowej brali udział: Paulina Matysiak ("Lewica"), Krzysztof Bosak ("Konfederacja"), Paweł Poncyljusz z KO oraz Janusz Kowalski z klubu PiS. 

"Idąc za ciosem tej dobrej atmosfery, która była przy okazji uchwalenia przez Sejm i wszystkie formacje polityczne bardzo ważnej uchwały ws. Nord Stream 2 składam deklarację, że Zaproponuje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, aby zorganizować spotkanie konsultacyjne ws. budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce" - powiedział Kowalski. 

"Po to aby przedstawiciele wszystkich formacji politycznych w Polsce przy jednym stole, wyłączając spory polityczny wyrazili swoje zdanie i mieli okazję zapytać o jakiekolwiek wątpliwości. Jestem przekonany, że każdemu z nas zależy, żeby ten projekt został zrealizowany i aby był pod jak największą ochroną polityczną" – dodał poseł Solidarnej Polski.

Deklaracja Kowalskiego była po części odpowiedzią na zarzut Pawła Poncyliusza z PO, który stwierdził, że opozycja nie ma żadnego wglądu w proces decyzyjny oraz prace nad polskim programem jądrowym. Wszyscy dyskutanci zgodzili się, że do realizacji tak długiego i skomplikowanego projektu potrzeba ponadpolitycznej zgody. 

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama