Reklama

Atom

Francuskie MSZ: minister Franck Riester uda się do Polski na rozmowy o energetyce

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Minister ds. handlu i inwestycji Franck Riester złoży w Polsce wizytę w dniach 2-3 lutego - poinformowało  biuro szefa resortu. Rozmowy polsko-francuskie będą dotyczyć kwestii energetycznej i francuskiego przemysłu atomowego oraz wsparcia dekarbonizacji polskiej gospodarki.

Strona francuska liczy na zacieśnienie współpracy polsko-francuskiej w sektorze energetycznym, telekomunikacyjnym i transportowym – informuje francuski resort. Wizyta ministra Riestera odbędzie się niemal równo rok po wizycie w Polsce prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Riester spotka się z ministrem ds. klimatu i środowiska Michałem Kurtyką, sekretarzem stanu Marcinem Horałą oraz podsekretarzem stanu Robert Tomankiem – poinformowało MSZ Francji.

Tematem rozmów mają być również relacje w zakresie handlu i inwestycji z głównymi partnerami Unii Europejskiej, takimi jak Stany Zjednoczone i Chiny czy reforma WTO.

To potwierdzenie informacji, które publikowaliśmy wczoraj. Ponadto, z ministrem handlu do Warszawy uda się szef EDF Jean-Bernard Lévy, który ma uczestniczyć w spotkaniach dot. energetyki jądrowej z ministrami Piotrem Naimskim oraz Michałem Kurtyką.

Reklama

Reklama

Źródło:PAP

Komentarze