Reklama

Atom

Brytyjskie elektrownie jądrowe będą dalej pracować, pomimo koronawirusa

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

EDF Energy planuje utrzymanie działalności swoich elektrowni jądrowych w Wielkiej Brytanii pomimo wybuchu epidemii koronawirusa.

Firma obsługuje wszystkie 15 reaktorów jądrowych w Wielkiej Brytanii. Obecnie osiem z nich, o łącznej mocy około 4,2 GW - prawie połowa całkowitej mocy jądrowej kraju - jest niedostępna z powodu planowanych lub nieplanowanych wyłączeń.

„Mamy kompleksowe plany utrzymania działalności we wszystkich naszych elektrowniach” - powiedziała rzeczniczka firmy.

W poniedziałek EDF Energy, spółka macierzysta EDF, oświadczyła, że ​​zmniejszy liczbę pracowników elektrowni jądrowej Flamanville w północnej Francji z powodu zakażeń koronawirusem w regionie Cotentin. Instalacja została wyłączona z powodu konserwacji.

Brytyjski Urząd Regulacji Jądrowej (ONR) powiedział, że wszystkie brytyjskie lokalizacje mają minimalny poziom zatrudnienia, a w przypadku zastosowania planów awaryjnych, liczba pracowników przebywających w elektrowniach powinna zapewnić całkowitą kontrolę nad bezpieczeństwem nuklearnym w każdych dających się przewidzieć okolicznościach. 

Sam ONR, który odpowiada za nadzór nad bezpieczeństwem nuklearnym, oświadczył, że jego pracownicy zostali skierowani do pracy w domu.

„Wielu inspektorów będzie nadal podróżować do lokalizacji elektrowni, jeśli będzie to konieczne, ale dołożymy wszelkich starań, aby prowadzić jak najwięcej naszej działalności przez telefon, e-mail i Skype” – zaznaczył Urząd.

„Środki te nie będą miały poważnego wpływu na naszą regulację przemysłu jądrowego”  - dodano.

Reklama

Komentarze

    Reklama