Reklama

Portal o energetyce

Amerykanie rozpoczynają działalność na ukraińskim rynku gazu ziemnego

  • Fot. Greenpeace Polska / Flickr

Służby prasowe Naftogazu informują, że już w październiku br. firma TrailStone zamierza rozpocząć świadczenie usług w zakresie obrotu gazem na terytorium Ukrainy. Taką deklarację złożył jeden z jej przedstawicieli, Bill Gebhardt, podczas pierwszego Amerykańsko – Ukraińskiego Forum Biznesu, które odbyło się w Waszyngtonie.

Według Gebhardta, TrailStone przygotowuje się do wejścia na ukraiński rynek gazu i z zadowoleniem przyjmuje działania tamtejszych władz związane z jego liberalizacją: ,,Nasze doświadczenie podpowiada, że takie reformy, jakie obecnie realizuje Ukraina, prowadzą do poprawy sytuacji konsumentów i zwiększenia poziomu inwestycji w branży gazowniczej" – powiedział Amerykanin.

Według prezesa Naftogazu, Andrija Kobolewa, jest to znaczące wydarzenie, które dowodzi, że potencjalni inwestorzy aprobują podjęte dotychczas działania rządu, ukierunkowane na stworzenie warunków uczciwej konkurencji oraz walkę z korupcją w sektorze energetycznym: ,,Jesteśmy zadowoleni, że wysiłki Ukrainy na rzecz reformy rynku gazu zaczynają przynosić rezultaty. Rozpoczęcie działalności TrailStone w naszym kraju, to bardzo pozytywna wiadomość zarówno dla ukraińskich konsumentów, jak i producentów. Obecność tak dużego, międzynarodowego przedsiębiorstwa przyczyni się do zapewnienia stabilnych dochodów z obrotu gazem oraz zwiększy płynność i efektywność naszego rynku.”

TrailStone to grupa firm zajmujących się zarządzaniem aktywami, logistyką oraz inwestycjami w sektorze energetycznym. Trudni się również pośrednictwem w handlu ropą i gazem. Posiada biura w Londynie, Berlinie, Sydney, Austin i Nowym Jorku. Jest podmiotem zarejestrowanym na wielu europejskich giełdach towarowych. Współpraca Naftogazu i TrailStone rozpoczęła się w sierpniu 2014, ale dopiero teraz wchodzi w decydującą fazę.

(JK)

Komentarze