Chemia

Akcje CIECH-u będą notowane na giełdzie we Frankfurcie

W poniedziałek 22 sierpnia br. Giełda Papierów Wartościowych we Frankfurcie wydała decyzję o dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji CIECH do obrotu w segmencie General Standard sub-segment frankfurckiego rynku regulowanego. Akcje zostaną wprowadzone do obrotu we wtorek 23 sierpnia br. CIECH, jako pierwsza polska spółka, będzie równocześnie notowany na giełdzie w Warszawie i we Frankfurcie (dual listing). Notowanie akcji spółki na jednej z najważniejszych giełd świata jest kolejnym krokiem w realizacji jej strategii ekspansji na rynkach międzynarodowych.

Ważnym celem „dual listingu” jest także poszerzenie bazy inwestorów. – Wierzymy, że notowanie naszych akcji równocześnie na dwóch giełdach zwiększy atrakcyjność CIECH i będzie miało pozytywny wpływ na długofalowe budowanie wartości spółki. Jednocześnie chcę podkreślić, że giełda w Warszawie pozostaje dla nas wciąż głównym rynkiem notowań – powiedział Maciej Tybura, Prezes Zarządu CIECH.

Od 23 sierpnia br. akcjonariusze CIECH będą mieć możliwość wyboru parkietu, na którym notowane będą posiadane przez nich akcje. Spółka jednocześnie pozostaje pod pełnym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i będzie w pełni podlegać polskiemu ustawodawstwu. Wszystkie akcje wciąż będą zdeponowane w polskim Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A.

Giełda Papierów Wartościowych we Frankfurcie to jedna z najważniejszych giełd na świecie, trzecia co do wielkości giełda w Europie i największy parkiet w Niemczech. CIECH prowadzi w Niemczech także działalność biznesową – znajduje się tam jedna ze spółek zależnych: CIECH Soda Deutschland.

Zobacz także: Polska liderem bezpieczeństwa chemicznego?

Zobacz także: Sektor chemiczny w USA obawia się cyberataków

Komentarze