Reklama

Portal o energetyce

2015 Paris Airshow: Airbus z kontraktem na śmigłowce H145. Wesprą przemysł w Zatoce Meksykańskiej

  • photo
    photo

Koncern Airbus Helicopters podpisał w Paryżu umowę na dostawę 10 śmigłowców H145 dla meksykańskiego operatora Transportes Aéreos Pegaso. Będzie to jednocześnie pierwszy odbiorca tych helikopterów w Ameryce Łacińskiej.

H145 ma zastąpić obecnie wykorzystywaną przez Pegaso flotę lekkich śmigłowców, która składa się z szesnastu helikopterów EC145 i czterech EC135. Pegaso wykorzystuje dodatkowo wiropłaty Airbus Helicopters: EC130 i EC155 oraz będzie pierwszym w Ameryce Łacińskiej użytkownikiem średniego śmigłowca H175 (pierwszy z nich ma zostać dostarczony na początku 2016 r.).

„Meksykańskie” śmigłowce H145 zostaną skonfigurowane specjalnie pod potrzeby Pegaso, szczególnie do wypełniania zadań dla przemysłu energetycznego oraz wydobywczego w Zatoce Meksykańskiej (platformy wydobywcze). Będzie to m.in. awionika Airbus Helicopters Helionix® z czteroosiowym autopilotem, silniki Arriel 2E o zwiększonych osiągach, najnowsza wersja śmigła sterującego Fenestron, nowa przekładnia śmigła ogonowego i unowocześniona przekładnia wirnika głównego.

Komentarze