Założyciel Tesli najbogatszym człowiekiem na świecie

8 stycznia 2021, 09:42
50642886373_6b56b3f247_k
Fot. rulenumberone2 / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Szef koncernu samochodowego Tesla, miliarder Elon Musk wyprzedził założyciela Amazon.com Jeffa Bezosa i jest najbogatszym człowiekiem na świecie dzięki wzrostowi wartości jego akcji na giełdzie - podała w czwartek agencja Bloomberga.

Osobiste bogactwo Muska wzrosło dzięki zeszłorocznemu, ponad 8-krotnemu wzrostowi akcji Tesli, która stała się najcenniejszym producentem samochodów na świecie.

Dzięki wzrostowi akcji Tesli na giełdzie na Wall Street, których jest właścicielem w 18 proc., ten 49-letni przedsiębiorca wyprzedził Bezosa pod względem wartości majątku. 

Podczas gdy akcje Tesli, które ponad 8-krotnie zwiększyły swą wartość w 2020 roku i nadal rosną, w czwartek majątek Muska, urodzonego w RPA inżyniera z wykształcenia, osiągnął wartość 188,5 miliarda dolarów na otwarciu nowojorskiej giełdy, przewyższając o 1,5 mld dolarów majątek Bezosa. 

Oprócz rozwoju Tesli Muskowi rozgłos w tym roku przyniosło także przeprowadzenie przez jego inną firmę SpaceX udanej załogowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Był to pierwszy lot załogowy z USA od prawie 10 lat. Równocześnie po raz pierwszy w kosmos wyniósł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę. 

Według magazynu "Forbes" w rankingu miliarderów Musk nadal zajmuje drugie miejsce za Bezosem, a różnica między ich majątkami wynosi 7,8 mld dolarów. Wynika to z różnych przyjętych metod obliczania wartości majątku.(PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
niedziela, 10 stycznia 2021, 21:59

Jest to kolejny efekt fenomenu amerykańskiej giełdy. giełdy na której akcje firm są pompowane na niebotyczne wyżyny bez związku z rentownością i szansami na dywidendy. Akcje tesli zdrożały jak piszę autor w 2020r 8x. Przy jednoczesnym spadku dochodów. TESLA OD SAMEGO POCZATKU CO ROKU NOTUJE STRATY IDĄCE SETKI MLIONÓW DOLARÓW. A mimo to wartość jej akcji na amerykańskiej giełdzie systematycznie rośnie. Kolejna hiper bańka inwestycyjna?

Tweets Energetyka24