Wstrzymano przepływ gazu przez Nord Stream

14 lipca 2020, 14:35
tmpdqlnag_3552_20150930
Fot. www.nord-stream.com

Operator rurociągu Nord Stream poinformował, że w dniach 14 - 26 lipca wstrzymany będzie przesył gazu z Rosji do Niemiec.

Podczas przestoju wykonane zostaną rutynowe prace konserwacyjne, których przebieg miał zostać uzgodniony z partnerami spółki Nord Stream AG.

Aleksiej Zajcew, dyrektor zarządzający operatora, oświadczył, że regularne kontrolowanie oraz konserwowanie infrastruktury ma na celu zapewnienie jej bezpiecznego, niezawodnego i wydajnego funkcjonowania.

Gazociąg Nord Stream biegnie po dnie Bałtyku - od rosyjskiego Wyborga do niemieckiego Lubmina, w pobliżu Greiswaldu. Trasa NS przecina wyłączne strefy ekonomiczne Rosji, Danii, Niemiec, Finlandii i Szwecji,, a także wody terytorialne trzech pierwszych krajów. Magistrala ma długość 1224 kilometrów i może tłoczyć 55 mld m3 gazu rocznie. 

Budowa pierwszej nitki Nord Stream rozpoczęła się w kwietniu 2010 i zakończyła w czerwcu 2011 - pięć miesięcy później rozpoczęto tłoczenie gazu. W przypadku drugiej nitki terminarz wyglądał nieco inaczej - prace rozpoczęto w maju 2011, zakończono w kwietniu 2012, natomiast surowiec popłynął nią pół roku później - na ten dzień datuje się także uzyskanie przez NS pełnej operacyjności.  

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24