PSL domaga się informacji premiera nt. nowego europejskiego zielonego ładu

13 grudnia 2019, 14:52
23159319356_933f6c72ca_c
Fot. Piotr Drabik / Flickr

Na kontynuowanym w przyszłym tygodniu posiedzeniu Sejmu złożymy wniosek o informację premiera Mateusza Morawieckiego na temat szczytu dotyczącego nowego europejskiego zielonego ładu - zapowiedział w piątek lider PSL Władysław Kosiniak- Kamysz.

Przywódcy unijni porozumieli się w czwartek na szczycie w Brukseli ws. osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r. Polska, jak podkreślono we wnioskach nie mogła "zobowiązać się do realizacji tego celu" na tym etapie. Szefowie państw i rządów mają wrócić do tej sprawy w czerwcu przyszłego roku. 

Kosiniak-Kamysz odnosząc się do tego w piątek na konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że "żadnego triumfu nie ma, a jest pudrowanie rzeczywistości".

Lider PSL poinformował, że na kontynuowanym w przyszłym tygodniu posiedzeniu Sejmu jego klub złoży "wniosek o informację premiera na temat szczytu dotyczącego nowego europejskiego zielonego ładu dotyczącego stanowiska Polski i tego, w jaki sposób Polska będzie uczestniczyła w dyskusji Unii Europejskiej". 

"Chcemy zapytać wprost: czy do 2030 roku, ta strategia krótkoterminowa czy śródokresowa jest ważniejsza dla Polski, niż rok 2050? Czy ma być redukcja gazów cieplarnianych w Polsce o 50-55 procent? Czy to jest możliwe do uzyskania i czy w tej sprawie pan premier Morawiecki zabrał jakiekolwiek stanowisko? Czy to ma być tylko przesunięcie decyzji dotyczące Polski na po wyborach prezydenckich, bo w czerwcu sprawa Polski powróci" - pytał Kosiniak-Kamysz. 

Według niego decyzja Rady Europejskiej nie powoduje zatrzymania legislacji. "Na bazie tego dokumentu będą powstawały dyrektywy, rozporządzenia, które będą implementować założenia i one się mogą odbywać bez głosu Polski" - podkreślił. (PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24