Kowalczyk: specjalny zespół pracuje nad rozwiązaniami OZE dla wsi

22 listopada 2021, 14:41
panel słoneczny canva
Fot. Canva.com
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Specjalny zespół powołany przez ministerstwa rolnictwa i klimatu pracuje nad rozwiązaniami energetycznymi z obszaru OZE dla wsi; chodzi o program przewidujący użycie różnych źródeł odnawialnych - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Jak powiedział na spotkaniu z rolnikami w Pułtusku (mazowieckie) Kowalczyk, zespół ten do połowy grudnia ma przedstawić rekomendacje rozwiązań w obszarze OZE dla wsi. Jego zdaniem w obszarze energetycznym na wsi „ideałem” byłoby powoływanie spółdzielni energetycznych z udziałem samorządów.

Rozwiązania, nad którymi pracuje zespół, obejmują różne źródła odnawialne: fotowoltaikę, energetykę wodną, magazyny energii, energię wiatrową i biogazownie - zaznaczył Kowalczyk. Podkreślił jednocześnie, że w różnych miejscach jest sporo środków finansowych i jeżeli uda się je skoordynować, to w efekcie powinien powstać program „dość atrakcyjny finansowo”.

Jak przypomniał wicepremier, na energetykę odnawialną trzeba np. przeznaczać część środków ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, są też pieniądze w KPO i w II filarze Wspólnej Polityki Rolnej.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Nysa
wtorek, 23 listopada 2021, 10:10

Oznacza to zrujnowanie naszej wsi.

Tweets Energetyka24