Gazprom: budowa Nord Stream 2 została ukończona

10 września 2021, 10:38
last-pipe-on-board-of-fortuna-with-crew_small_rgb
Fot. www.nord-stream2.com

Rosyjski koncern Gazprom poinformował w piątek o zakończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2. Firma podała na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że informację tę ogłosił szef Gazpromu Aleksiej Miller na porannym zebraniu w koncernie.

Miller "poinformował, że dziś rano o godz. 8.45 czasu moskiewskiego (godz. 7.45 czasu polskiego-PAP) budowa gazociągu Nord Stream 2 została całkowicie ukończona" - podał Gazprom na swoim kanale na komunikatorze Telegram.

Reklama
Reklama

Prace przy układaniu rurociągu na dnie Bałtyku zakończyły się 6 września.

Agencja Bloomberg informowała w tym tygodniu, powołując się na źródła, że dostawy gazu pierwszą nitką mogą rozpocząć się od 1 października br. (PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Jola
niedziela, 12 września 2021, 15:35

Najwazniesze , ze posjadaja nowe specjalizacje pozwalajace im budowac podwodne rurocjagi , a tegon nigdzie nie ucza. Niedlugo gaz lub ropa do Japoni. Nasi maja pelne magazyny gazu i chetych w Europie nie widac . Mowiono , ze bedziemy chabem, ale ce y mamy zaporowe.

KrakowiAk
poniedziałek, 13 września 2021, 05:22

Hubem, jezeli juz. A Hubem gazu ruskiego stala sie Serbia, bo Bulgaria upieprzyla South Stream. A teraz hubem stana sie Niemcy i Holandia (Shell) dla ruskiego normalnego gazu. Rowniez dla cieklego ruskiego gazu rozdzielnikiem jest Shell holenderski i wegierski MOL ktorzy obok japoncow i chinoli zainwestowali w Novoteka na Jamale. A z budowanej kolo St. Petersburga installacji gazu cieklego hubem bedza znow Niemcy wschodnie. Jak dla NS2

Pan Ferdek
piątek, 10 września 2021, 18:16

No i gitara. A przy okazji wyrazy współczucia dla senatora T. Cruza, który wskutek tej informacji zapewne trwale wylądował na muszli klozetowej no i oczywiście zaklinającego od miesięcy rzeczywistość tutejszego towarzystwa "specjalnej troski" (nicki członków którego pominę z czystej litości).

realista
sobota, 11 września 2021, 21:45

,, ja tam nie wierzę , że nord stream został zbudowany,,to jakiś fejk! przecież USA zapewniły , że gazociąg nie powstanie a ponadto skąd Putin miał "technikę " do budowania podwodnego gazociągu?????????? ,, skąd?, USA mu dało??

KrakowiAk
sobota, 11 września 2021, 09:53

Zwlaszcza Buczacza z Buczacza na Podolu gdzie w 1939 analfabetyzm wynosil 80%. Ucywilizowali ich dopiero Sowjeci czyli Rosjanie. Przeciez oprocz pasania koni na stepie nic nie znali. Rolnictwa nauczyli polscy magnaci. Oswiate i wyksztalcenie zorganizowali im Sowjeci czyli Rosjanie.

Buczacza
niedziela, 12 września 2021, 20:02

Pgad stać cię na więcej ...

KrakowiAk
sobota, 11 września 2021, 06:35

Zwlaszcza Buczacza Zawsze bedzie mi sie kojarzyl z haniebnym Traktatem w Buczaczu. Wtedy Rzeczpospolita byla ciagle szantazowana przez holote rusinska

Davien
piątek, 10 września 2021, 15:32

To nie jest prawda. Czy USA opublikowały jakieś zdjęcia?

Tweets Energetyka24