Chińczycy odkryli wielkie złoże ropy u swoich wybrzeży

18 marca 2020, 17:02
oil-industry-3289176_1920
Fot. Pixabay

China National Offshore Oil Corporation (CNOOC), odkryła duże pole naftowe w Kenli 6-1 w zatoce Bohai u wybrzeży Chin - podała spółka w oświadczeniu.

„Konstrukcja Kenli 6-1 znajduje się w dolnej elewacji Laybei w południowej części basenu Bohai na średniej głębokości około 19,2 metra. Odwiert poszukiwawczy KL6-1-3 został wywiercony na głębokości 1596 metrów i odkrył strefy ropy i gazu o grubości około 20 metrów. Podczas testu doszło do napływu ropy w ilości 1178 baryłek dziennie” - czytamy w oświadczeniu.

Firma oczekuje, że złoże będzie pierwszym głównym źródłem ropy na tym obszarze.

CNOOC jest trzecią co do wielkości krajową firmą naftową w Chinach po CNPC i Sinopec. Została założona w 1982 r. w Pekinie, gdzie znajduje się jej siedziba. CNOOC zajmuje się produkcją, przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu ropy naftowej i gazu ziemnego na wodach terytorialnych Chin.

Jej główne obszary działania to Bohai, zachodnie Morze Południowochińskie, wschodnie Morze Południowochińskie i Morze Wschodniochińskie na chińskich wodach przybrzeżnych. Ma również aktywa naftowe i gazowe  zagranicą - w Azji, Afryce, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Oceanii i Europie. 

Na koniec roku 2018 firma posiadała udokumentowane rezerwy w wysokości około 4,96 mld baryłek ropy, a jej średnia dzienna produkcja netto wyniosła 1,3 mln baryłek.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
klawiatura
piątek, 20 marca 2020, 09:40

No i co teraz zrobią amerykanie, w Chinach demokracji nie ma, za to jest broń MR. Tylko jest jeden problem, to jest równy z równym. Czesany żelazkiem raczej się nie odważy, on jest specjalistą od słabych i słabszych.

jrli
czwartek, 19 marca 2020, 09:43

Pół Chin pojedzie na elektrykach, drugie pół na własnej ropie i Rosja straci kolejny wielki rynek zbytu. Robi się ciekawie a kryzys puka do drzwi, pytanie kiedy na wschodzie nadejdzie załamanie.

Tweets Energetyka24