Uszkodzony gazociąg we Włoszczowie, ewakuowano ok. 80 osób

19 listopada 2019, 12:59
8745977303_abaac40970_c
Fot. Joseph / Flickr / ilustracyjne
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Po uszkodzeniu rury z gazem we Włoszczowie (Świętokrzyskie), we wtorek rano konieczna była ewakuacja ok. 80 mieszkańców. Strażacy zabezpieczali miejsce gdzie ulatniał się gaz. Obecnie nie ma już zagrożenia wybuchem - poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Przed godz. 9 strażacy otrzymali zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu na Osiedlu Brożka we Włoszczowie. "Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy, że została uszkodzona rura z gazem ziemnym, w gazociągu średniego ciśnienia" – przekazał PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie, mł. bryg. Tomasz Szymański. 

Rurę uszkodziła koparka, której operator wykonywał prace ziemne w pasie drogowym. Jak dodał Szymański, z uszkodzonego gazociągu wydobywał się mocny strumień gazu. "Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i określeniu przy wykorzystaniu mierników wielogazowych strefy zagrożenia. Zabezpieczyliśmy miejsce wycieku kurtynami wodnymi, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się chmury gazowej" – zaznaczył.

Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców budynków zlokalizowanych najbliżej miejsca awarii – na Osiedlu Brożka i ulicy Wiśniowej. Ewakuowano łącznie ok. 80 osób. 

"Pogotowie gazowe zlokalizowało zawór odcinający dopływ paliwa do uszkadzanego miejsca. Po jego zakręceniu ciśnienie gazu zmalało. Obecnie sytuacja jest opanowana, nie ma zagrożenia. Na miejscu pracują służby pogotowia gazowego" – dodał strażak. 

Mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów. Część z nich do czasu usunięcia awarii nie będzie miała dostępu do gazu ziemnego. (PAP) 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24