USA przeznaczą 1 mld USD na budowę infrastruktury gazowej w Europie Środkowo-Wschodniej?

16 grudnia 2019, 14:40
kuleba
Fot.: www.kmu.gov.ua

O takiej możliwości wspomniał w sobotę wicepremier Ukrainy Dmytro Kuleba po spotkaniu z kongresmenami w USA.

Ukraiński wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Dmytro Kuleba spotkał się w dniach 11-13 grudnia w Waszyngtonie z amerykańskimi kongresmenami, z którymi rozmawiał o amerykańskim wsparciu dla ukraińskich sił zbrojnych oraz dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej.

W trakcie spotkania Kuleba poparł amerykański projekt ustawy o europejskim bezpieczeństwie energetycznym, jak ma zostać niebawem rozpatrzona przez Kongres. Dokument przewidywałby możliwość wyasygnowania przez rząd USA 1 mld USD na rozbudowę infrastruktury energetycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, mającej na celu uniezależnienie Europy od dostaw z Rosji - informuje w komunikacie ukraiński portal rządowy.

Środki mogłyby zostać wykorzystane przez amerykańskie spółki.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Niuniu
poniedziałek, 16 grudnia 2019, 21:21

Jeśli Ukraina miała by zainwestować 1 mld dolarów to wypowiedzi ukraińskiego deputata mogły by uchodzić za wiarygodne. Ale jeśli ukraiński parlamentarzysta informuje o zamierzeniach USA to jest to co najmniej wątpliwe.

Po trzecie sankcje
poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:16

Niech nam dofinansują gazoport stacjonarny w Zatoce Gdańskiej zamiast FSRU. Będzie dłużej, ale przepustowość zupełnie inna.

Tweets Energetyka24