Rozczarowujące kwartalne wyniki dwóch największych producentów ropy

29 lipca 2018, 13:22
5803434
Fot.: Exxon Mobil

W opublikowanych w piątek wynikach finansowych dwóch największych firm zajmujących się produkcją ropy naftowej - Exxon Mobil i Chevron, odnotowano wyniki wyraźnie niższe od oczekiwań analityków Wall Street, co poskutkowało znaczącymi spadkami cen akcji tych spółek na giełdzie. 

Exxon Mobil

Wyniki Exxonu były szczególnie złe. Mimo wzrostu cen ropy, produkcja spadła o 7%. Warte podkreślenia są jednak znaczące inwestycje spółki w najważniejszych rafineriach we Francji, w Kanadzie, w Arabii Saudyjskiej, ale także w rodzimym Teksasie. 

Elementem działalności ciągnącym wyniki spółki w dół było przetwórstwo rafineryjne, które w I kwartale 2018 roku spadło o 47%. 

Analitycy przewidywali, iż, w przeliczeniu na akcję, Exxon zarobi 1,27 dolara. Tymczasem, wg oficjalnych danych spółki, odnotowano dochód rzędu 92 centów na akcję. 

Chevron

Wyniki Chevronu są nieco bardziej optymistyczne. Produkcja ropy wzrosła o 2%, a zyski gwałtownie wzrosły. To co zaniepokoiło jednak inwestorów to wysokość wydatków, które spowodowały, że zamiast oczekiwanych zysków 2,09$ za akcję, uzyskano wynik 1,78$. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24