Rosyjski minister: bez Putina nie byłoby porozumienia OPEC+

14 kwietnia 2020, 15:56
C3O4O1r99m2ABrQhjiixtI4PKUnRgzT5-2
Fot. www..kremlin.ru

Rosyjski minister energii oświadczył, że bez udziału Władimira Putina nie udałoby się osiągnąć porozumienia dotyczącego redukcji wydobycia ropy. Oznacza to, że po Donaldzie Trumpie jest to kolejny przywódca, który przypisuje sobie (choć przez pośredników) miano „ojca sukcesu”.

„Widzieliśmy w ostatnich dniach wiele sporów. Prezydent wielokrotnie kontaktował się zarówno z prezydentem Stanów Zjednoczonych, jak i królem Arabii Saudyjskiej. Bez jego udziału nie doszłoby do porozumienia OPEC+” - uważa Aleksander Nowak. Minister nie wspomina niestety o roli, jaką odegrała Rosja w spowodowaniu zamieszania na rynku ropy.

Rozmowy w formacie OPEC+, po licznych turbulencjach, zakończyły się ostatecznie sukcesem. Jego widocznym efektem ma być obniżka światowego wydobycia ropy nawet o 15-20 mln baryłek dziennie. Jeżeli plan zostanie zrealizowany, to będziemy świadkami największej redukcji w historii.

KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Niuniu
środa, 15 kwietnia 2020, 16:10

Jaki zakład został przeniesiony z Chin do USA? Choć jeden. A zaangażowanie Trumpa w obronę cen ropy świadczy chyba jednoznacznie, że to ruski szpion. Bo jakże to? Zawsze mieliśmy wykończyć Putina sankcjami i niskimi cenami ropy. A tu proszę jak jest okazja to Trump to demoluje.

LeLo
środa, 15 kwietnia 2020, 01:10

Jak to wyglądało naprawdę? Największy trader ropy na świecie, firma Trafigura oferowała 3,35 dolarów zniżki na baryłce ropy Urals wobec Brent (około 23 dolary) na dostawy w dniach 30 marca – 3 kwietnia. Nie znalazł jednak nabywcy. Również szwajcarska spółka Glencore próbowała sprzedać 100 tys. ton ropy Urlas w dniach 4-8 kwietnia ze zniżką 3,8 dolara. Również nie udało znaleźć się nabywcy na nią. Takim samym wynikiem skończyła się próba sprzedaży rosyjskiej ropy przez Total, który zaoferował 3,3 dolara rabatu. I wtedy prezydent Putin postanowił, że trzeba osiągnąć porozumienie - i zrobił to! On sam!

aktualizator
wtorek, 14 kwietnia 2020, 22:06

Bo to prawda ..... Niech się USA cieszy bo bez niego mieliby dodatkowy milion bezrobotnych do tych 10.5 obecnych nowych.

Wania
czwartek, 16 kwietnia 2020, 00:37

Teraz bedzie milion bezrobotnych w Rosji. Rosja do końca kwietnia ma zredukować wydobycie o 2,7 mln baryłek. Muszą zamknąć szyby, a po kilku miesiącach już nie da się wrócić do wydobycia z wstrzymanych odwiertów. Dla Rosji oznacza to zapaść i zwolnienia pracowników. Rosja najwięcej redukuje ze wszystkich krajów OPEC, bo nie zgodzili się na redukcję o 0,3 mln na początku marca. No brawo Putin. Polska jest mu wdzięczna za niskie ceny ropy i gazu.

środa, 15 kwietnia 2020, 12:09

Paradoksalnie to dla USA szansa na reindustrializację. Oznacza to że są szanse ny Ci ludzie znaleźli pracę w zakładach przeniesionych z Chin. Ludzie w trudnej sytuacji będą pracować za mniejsze stawki bez wybrzydzania co poskutkuje odbiciem się gospodarki i jeszcze zagrają na nosie Chińczykom

Kiks
środa, 15 kwietnia 2020, 00:57

Jasne. Tylko, że USA nie o to chodziło, a AS zlewa to porozumienie :D. A jakie sukcesy odnosi ten kgbista to widać po ruskiej gospodarce.

xd
wtorek, 14 kwietnia 2020, 18:50

"zamieszania na rynku ropy" .....

Tweets Energetyka24