Postęp w pracach nad projektem ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych

1 grudnia 2017, 15:09
Fot.: Pixabay

Biuro prawne resortu energii przekazało w ubiegły piątek zaktualizowany projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych do Komisji Prawniczej Rządowego Centrum Legislacji.

Jak informuje resort energii, przesłany projekt ustawy uwzględnia ustalenia Stałego Komitetu Rady Ministrów (SKRM) z dnia 16 listopada br. Według ME, zostały w nim uwzględnione również uwagi Ministra Cyfryzacji, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Prezesa Rządowego Centrum Legislacji.

Zobacz także: Posłowie przegłosowali ustawę o biopaliwach

ME wyjaśnia także, że w związku z uwzględnieniem ustaleń SKRM zmianie uległa treść artykułu określająca maksymalny limit wydatków z budżetu państwa. Jak informuje ministerstwo, w projekcie przekazanym Komisji Prawniczej RCL doprecyzowana została również kwestia minimalnej liczby punktów ładowania. Ponadto, wprowadzono przepis przejściowy, wskazujący, kiedy po raz pierwszy ma nastąpić przekazanie informacji o liczbie i udziale procentowym pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym w użytkowanej flocie pojazdów przez naczelne i centralne organy administracji oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Posiedzenia Komisji Prawniczej w dotyczące projektu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych zaplanowano na przyszły i kolejny tydzień.

ML/ORPA

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24