Pół miliona pszczół w Elektrociepłowni Siekierki

5 czerwca 2020, 12:53
DSC_1927
Fot. PGNiG Termika
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


W Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie została założona „TERMISIOWA PASIEKA”. Każdy z 16 postawionych uli to nowy dom dla ponad 30 tys. pszczół.

Światowy Dzień Środowiska przypadający 5 czerwca ma dla nas w tym roku szczególne znaczenie. PGNiG TERMIKA SA wspólnie z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza na początku czerwca założyły na terenie Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie pasiekę. Celem wspólnej inicjatywy jest dbanie o otaczające środowisko, ochrona pszczół odgrywających kluczową rolę w ekosystemie, a także zwiększanie świadomości na temat globalnego problemu zmniejszającej się populacji pszczół i promowanie możliwości tworzenia pasiek w miastach.  Instalacja pasieki w miejskim środowisku wbrew pozorom sprzyja pszczołom, które doskonale radzą sobie w takich warunkach. Teren zakładu otoczony jest zielenią z wieloma gatunkami roślin, z których pszczoły czerpią pożytek. 

Rodziny pszczele to nie jedyni lokatorzy naszych zakładów. PGNiG TERMIKA od wielu lat z ogromną troską zajmuje się sokołami wędrownymi, które mają swoje budki lęgowe na kominach Ciepłowni Kawęczyn i Elektrociepłowni Żerań. W maju 2019 roku na świat przyszły cztery sokolątka, a w tym roku pierwsze pisklę sokoła wędrownego wykluło się pod koniec kwietnia. Teren Elektrociepłowni Żerań upodobały sobie również jerzyki, dla których domki zostały przygotowane na ścianach obiektów zakładu. (PGNiG Termika)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Ja
piątek, 5 czerwca 2020, 23:03

he he. jak jest gorąco to ciepło z uli będzie wdmuchiwane do kotła. Pewnie będzie padało hasło - precz z węglem, redukcja CO2

Tweets Energetyka24