Podkarpackie: w Przemyślu ruszyła budowa nowej elektrociepłowni

31 lipca 2020, 12:59
PGNiG
Fot. PGNIG
Energetyka24
Energetyka24

W piątek w Przemyślu (Podkarpackie) rozpoczęła się budowa nowej elektrociepłowni gazowej. Dzięki inwestycji, której wartość wynosi niespełna 30 mln zł, do powietrza trafi m.in. o 32 tony mniej dwutlenku siarki rocznie. Elektrociepłowni ma być gotowa w sierpniu 2021 r.

W uroczystym rozpoczęciu budowy udział wzięli m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG Termika Paweł Stańczyk, ta ostatnia spółka jest inwestorem.

Kwieciński w swoim wystąpieniu podkreślił, że przemyska inwestycja jest przykładem zrównoważonego rozwoju naszego kraju. "Ta inwestycja jest też przykładem nowego podejścia naszej spółki, w ramach którego chcemy być integratorem rynku ciepłowniczego w naszym kraju. Nie tylko chcemy modernizować istniejące elektrociepłownie, ale także budować nowe, jak tutaj w Przemyślu" – dodał.

Szef PGNiG podał, że nowa elektrociepłownia dostarczać będzie ok. 11 MW energii cieplnej i ponad 5 MW energii elektrycznej. "Dzięki inwestycji poprawią się warunki życia mieszkańców, bo do atmosfery rocznie trafi mniej o 4300 ton dwutlenku węgla, 32 tony mniej dwutlenku siarki jak i również 4,5 tony mniej szkodliwych pyłów, które wydychamy. Jej znaczenie jest zatem duże dla miasta" – podkreślił Kwieciński.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24