Sony zaprezentowało elektryczny samochód autonomiczny

7 stycznia 2020, 10:26
car-3322152_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Japoński koncern Sony zaprezentował podczas odbywających się w Las Vegas w USA targów Consumer Electronics Show (CES) prototypowy model elektrycznego pojazdu wyposażonego w technologię autonomicznej jazdy - podała we wtorek agencja Kyodo.

Jak wskazała agencja, Sony Vision-S został stworzony w ramach nowej inicjatywy koncernu, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa, komfortu i mobilności. Pojazd został zbudowany również po to, aby zaprezentować zaawansowane technologie tworzone przez japoński koncern - zauważyło Kyodo.

Przedstawiony w poniedziałek przez prezesa i dyrektora generalnego Sony Kenichiro Yoshidę model koncepcyjny został wyposażony w 30 czujników, które mają poprawić wykrywanie obiektów na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Na pokładzie Vision-S znajduje się ponadto wbudowana technologia sztucznej inteligencji (AI) oraz wysokiej jakości głośniki mające zapewnić kierowcy i pasażerom specjalne doświadczenia dźwiękowe - podało Kyodo.

Sony oczekuje, że testy drogowe prototypowego samochodu zostaną zrealizowane do marca 2021 r. Koncern podkreśla jednak, że obecnie nie ma planów komercyjnej sprzedaży lub masowej produkcji modelu

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24