Francja: strajk w największej hydroelektrowni

22 stycznia 2020, 10:38
cahora-242566_1280
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Największa francuska hydroelektrownia znajdująca się w departamencie Isere w południowo-wschodniej części kraju została zamknięta przez pracowników protestujących przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej - poinformował oddział związku zawodowego CGT.

Strajk został zorganizowany z inicjatywy oddziału CGT - CGT Energie Isere. O zamknięciu elektrowni związek zawodowy poinformował we wtorek wieczorem. Obiekt nie działa od wtorku rano.

To nie pierwsze tego typu działanie CGT Energie. W poniedziałek dostawy prądu odcięto siedzibie związku zawodowego CFDT, który chce zakończenia strajku i kompromisu w sprawie reformy emerytalnej.

We wtorek około 35 tysięcy gospodarstw domowych na południowo-wschodnich obrzeżach aglomeracji Paryża zostało odciętych od dostaw energii elektrycznej w rezultacie akcji protestu związku zawodowego CGT. Francuscy pracownicy odcięli też tego dnia na 90 minut prąd na największym na świecie targu świeżej żywności Rungis pod Paryżem.

Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje w ramach strajku przeciwko reformie. Na piątek zapowiedziano demonstracje w kilku miastach Francji.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24