URE: we wrześniu poznamy największych sprzedawców energii z OZE

18 sierpnia 2021, 12:35
solar-2666770_640-3
Fot. Flickr
Energetyka24
Energetyka24

W połowie września mija termin przekazania do Urzędu Regulacji Energetyki informacji ws. sprzedawców energii o największym wolumenie sprzedaży - poinformował Urząd. Na podstawie tych informacji Prezes URE wyznaczy tzw. sprzedawców zobowiązanych na 2022 r.

Jak podał URE, zgodnie ustawą o odnawialnych źródłach energii (OZE) operatorzy systemów dystrybucyjnych do 15 września br. mają obowiązek przekazać URE informacje dotyczące działających na ich terenie w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 r. sprzedawców energii o największym wolumenie sprzedaży odbiorcom końcowym przyłączonym do sieci dystrybucyjnej. Na tej podstawie regulator wyznacza – w terminie do 31 października br. - tzw. sprzedawcę zobowiązanego na kolejny rok.

Sprzedawca zobowiązany dokonuje zakupu energii elektrycznej z mikroinstalacji, także na potrzeby systemów aukcyjnego i FIT/FIP - poinformował URE.

Urząd wskazał, że sprzedawcy zobowiązani dokonują rozliczeń ilości energii elektrycznej wprowadzonej przez prosumentów do sieci elektroenergetycznej i ilości energii elektrycznej pobranej z tej sieci w celu jej zużycia na potrzeby własne. Aktualne listy sprzedawców zobowiązanych na dany rok dostępne są na stronie URE.

Za niezłożenie ankiety w terminie dystrybutorom grozi kara w wysokości 10 tys. zł - przypomina URE. 

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24