Lotos patrzy na morskie wiatraki. „Wykorzystamy potencjał Petrobalticu”

13 sierpnia 2021, 16:31
pinwheel-3714863_1920
Fot. Pixabay

Lotos chce, by spółka Petrobaltic została operatorem w zakresie usług inwestycyjnych dla morskiej energetyki wiatrowej. „Trwają już intensywne prace koncepcyjne” - powiedział wiceprezes Jarosław Wróbel.

Podczas konferencji wynikowej spółki wiceprezes Wróbel odpowiedział na pytania Energetyka24 dotyczące potencjalnego zaangażowania spółki w projekt morskiej energetyki wiatrowej. Według niego, istnieją szanse, by należąca do Lotosu spółka Petrobaltic była operatorem w zakresie usług inwestycyjnych.

„Podejmujemy działania, trwają intensywne prace koncepcyjne wykorzystania potencjału Petrobalticu. Trzeba zbudować kompetencje w tym zakresie, nie można ich budować w oderwaniu od rynku. Najpierw musimy mieć realnie potwierdzone zapotrzebowanie na usługi - pracujemy nad tym. Mamy nadzieję, że lada miesiąc przekonają się Państwo, że pracujemy efektywnie” - powiedział Wróbel.

image

 Reklama

„Kolejna sprawa to kompetencje sprzętowe, finansowe i ludzkie. Żeby Petrobaltic był takim opertorem, to mówmy jednak o sporej ilości osób, które trzeba przygotować. Petrobaltic będzie wychodził z klasycznego obszaru upstreamowego. Chcemy wykorzystać najbliższe lata, by przygotować Petrobaltic, aby takim operatorem mógł być” - dodał.

Wiceprezes Lotosu mówił również o projektach wodorowych realizowanych przez spółkę. „Chcemy się specjalizować m. in. w wodorze komunikacyjnym. Realizujemy wiele projektów, jeszcze w tym roku upublicznimy z kim, będziemy je robić w transporcie kolejowym, drogowym oraz w morskim, w tej ostatniej kwestii chcemy wykorzystać naszą rentę geograficzną. W oparciu o to mamy zamiar rozbudowywać tankowanie statków różnej skali. Te projekty w tej chwili przyspieszają. Mamy też projekty związane z logistyką oraz z zarządzaniem przez platformy logistyczne całym łańcuchem kontroli dostaw” - zaznaczył.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24