Miedź zyskuje po danych o PPI w Chinach

9 lipca 2021, 09:40
miedź
Fot. Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje po danych o PPI w Chinach. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany drożej o 0,9 proc. - po 9.405,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,49 proc. do 4,2855 USD za funt.

Ceny producenta PPI w Chinach w czerwcu rdr wzrosły o 8,8 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 9,0 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu PPI rdr o 8,8 proc.

Inflacja w fabrykach w Chinach nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, co podkreśla trudności, z jakimi borykają się najwięksi na świecie odbiorcy surowców, którzy próbują powstrzymać rosnące ceny.

Władze Chin wprowadziły szereg środków, w tym sprzedaż metali przemysłowych z krajowych rezerw strategicznych, aby złagodzić rosnące koszty surowców, które zagrażają chińskiemu ożywieniu gospodarczemu.

Reklama
Reklama

Chociaż w przypadku niektórych surowców to zadziałało - miedź staniała o ponad 10 proc. w stosunku do notowanych w maju rekordowych cen - notowania innych metali pozostają na wysokim poziomie, przy czym nikiel i cyna zyskują w związku z obawami o ich podaż.

Analitycy oceniają, że możliwe spowolnienie w chińskiej gospodarce jest dla cen miedzi większym ryzykiem niż jej sprzedaż z państwowych rezerw.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź staniała o 132 USD do 9.323,00 USD za tonę

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24