KGHM wśród światowych liderów branży wydobywczej

22 czerwca 2020, 15:54
kopalnia_ster_0654_s
Fot. www.kghm.com.pl
Energetyka24
Energetyka24

KGHM Polska Miedź S.A. znalazł się w pierwszej dziesiątce światowych liderów branży wydobywczej w najnowszym raporcie Sustainalytics. Polskiego miedziowego giganta wyróżniono m.in. za wdrażanie innowacyjnych technologii.

- Przemysł wydobywczy jest innowacyjny. KGHM bardzo szybko wdraża dostępne na świecie rozwiązania i jest motorem napędowym do ich tworzenia. Usprawnienia w ciągu technologicznym zwiększają bezpieczeństwo oraz efektywność naszej pracy. Zrealizowane projekty zwiększają wartości firmy i przynoszą wymierne efekty dla załogi, także w wyjątkowym czasie pandemii. Nagrody, które otrzymujemy potwierdzają, że nasza strategia działa – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. 

W raporcie Sustainalytics doceniono starania firm dotyczące m.in. łączenia technologii i innowacji, doceniania pracowników oraz inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem. Nowe technologie służą przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników, podniesieniu efektywności przedsiębiorstwa, optymalizacji kosztów produkcji oraz rozwojowi oferowanych produktów. 

- Innowacje stwarzają nowe możliwości rozwoju naszej firmy. Stosujemy nowoczesne technologie i uczestniczymy w wielu projektach badawczych czy naukowych, również tych międzynarodowych. Jesteśmy jednym z najbardziej aktywnych graczy na tym rynku – powiedział Adam Bugajczuk, Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. ds. Rozwoju.

KGHM był również uczestnikiem międzynarodowego projektu DISIRE, który niedawno został wpisany na listę 1000 nowoczesnych technologii zmieniających świat przygotowaną przez Solar Eclipse Foundation. W Zakładach Górniczych Lubin testowano platformę technologii śledzenia procesu technologicznego oraz pomiarów w trudnych warunkach górniczych. Z innowacji mogą korzystać wszystkie firmy wydobywcze na świecie. 

Sustainalytics to międzynarodowa firma ratingowa, która zajmuje się oceną spółek giełdowych m.in. pod kątem wyników w zakresie zarządzania środowiskowego, społecznego i ładu korporacyjnego. (KGHM)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
rycho
wtorek, 23 czerwca 2020, 17:07

kghm to spolka na ktora powinnismy stawiac. zloza miedzi to jest cos, czego inni moga nam pozazdroscic. a im wyzsza wartosc firmy na gieldzie tym lepiej, bo rzutuje to na sile calego kraju.

Tweets Energetyka24