KGHM Firmą Roku Forum Ekonomicznego w Karpaczu

8 września 2021, 11:52
KGHM-Firma-Roku
Fot. KGHM
Energetyka24
Energetyka24

KGHM Polska Miedź S.A. została Firmą Roku Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Nagrodę przyznano podczas Gali jubileuszowego, XXX prestiżowego spotkania świata biznesu i polityki nazywanego „polskim Davos”.

Cenione wyróżnienie wręczył Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Kapituła nagrody uzasadniała wybór m.in. bardzo dobrymi wynikami finansowymi i operacyjnymi KGHM. Podkreślano, że miedziowy gigant od 60-ciu lat buduje markę nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

–  Za sukcesem KGHM stoją ludzie, załoga, która codzienną ciężką pracą osiąga takie świetne wyniki. Ta nagroda to ich sukces. Cieszę się, że odbieramy to wyróżnienie w Karpaczu, na Dolnym Śląsku, gdzie poprzez nasze kopalnie i inne zakłady jesteśmy głęboko zakorzenieni. Mamy ambitne plany na przyszłość. A ta przyszłość jest z miedzi – powiedział podczas Gali Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Posiada zakłady produkcyjne w Polsce i na świecie, w tym w Ameryce Północnej i Południowej. Kontrolowane przez KGHM światowe zasoby rudy miedzi – gwarantują firmie miano lidera przemysłu wydobywczego. Spółka jest również globalnym championem w produkcji srebra. Łącznie zatrudnia ponad 34 tys. osób.

Wizja KGHM to efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów w celu osiągniecia pozycji lidera zrównoważonego rozwoju.

(KGHM)

reklama
reklama
Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
elmo
czwartek, 9 września 2021, 11:12

Ciekawe czy ta cała miedź już wydobyta i ta co jeszcze zostanie wydobyta pomniejsza jakoś kwoty reparacji jakich domagamy się od Niemców? Podobnie - czy tereny zdobyte po wojnie (około 100tys km2) i Niemcy zabici w czasie walk wojennych?? Bo jak ktoś zabija twoją matkę a ty zabijasz tego kogoś to chyba rachunek krzywd jest w jakimś stopniu wyrównany?

Tweets Energetyka24