Japonia: dym w elektrowni jądrowej, włączył się alarm pożarowy

17 sierpnia 2021, 14:15
atom pexels
Fot. Pexels
Energetyka24
Energetyka24

Alarmy przeciwpożarowe włączyły się we wtorek w nieczynnej obecnie elektrowni jądrowej Hamaoka w środkowej części Japonii. Operator potwierdził, że wewnątrz budynku pojawił się dym, po raz drugi w ciągu tygodnia – podał dziennik „Mainichi Shimbun”.

Nie wykryto wycieku substancji radioaktywnych poza elektrownię – poinformował jej operator, firma Chubu Electric Power Co. Dym pojawił się w budynku mieszczącym turbinę piątego reaktora siłowni.

Firma zgłosiła sytuację straży pożarnej, gdy jeden z pracowników potwierdził obecność dymu. Strażacy przeprowadzili inspekcję i doszli do wniosku, że nie doszło do pożaru – przekazał operator.

Alarmy włączyły się na drugim i trzecim z czterech pięter budynku, który ma również dwie kondygnacje podziemne.

W ubiegłym tygodniu ta sama elektrownia zgłosiła wykrycie dymu wydobywającego się z kabla elektrycznego na jej terenie – przypomina „Mainichi Shimbun”.

Elektrownia Hamaoka w prefekturze Shizuoka została wyłączona w maju 2011 roku w związku z obawami o bezpieczeństwo po awarii elektrowni nuklearnej w Fukushimie, do której doprowadziło potężne trzęsienie ziemi i tsunami.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
rob ercik
wtorek, 17 sierpnia 2021, 17:39

Tik tak, tania, bezpieczna i czystą energia ...

odp.
środa, 18 sierpnia 2021, 04:05

Z elektrowni węglowej masz nie tylko CO2... popioły, dymy z siarką, kadmem, ołowiem, rtęcią promieniotwórcze pierwiastki też

rob ercik
środa, 18 sierpnia 2021, 22:40

Dlatego uważam że spalanie węgla w piecach powinno być karalne

Parsifal7
środa, 18 sierpnia 2021, 02:55

Tik tak, z ruskiego gazu zapewne tańsza, czystsza (zero CO2) i bezpieczniejsza. Z pewnością...

rob ercik
środa, 18 sierpnia 2021, 22:42

Czy gaz jest ruski amerykany czy norweski to jest to cały czas gaz zagraniczny. akurat ten z FR mógłby być najtańszy, jeśli nie jest to należy sobie zadać pytanie DLACZEGO...

Parsifal7
czwartek, 19 sierpnia 2021, 11:21

Tak tylko po co do wytwarzania energii palić drogi gaz (bez względu skad). Toż to energetyczne samobójstwo w dłuższym okresie i kompletnie bez sensu.

Tweets Energetyka24