Prezes PGNiG dla Energetyka24: Gazprom ignoruje zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie

25 maja 2018, 12:53

W rozmowie z Energetyka24, prezes PGNiG, Piotr Woźniak, skomentował decyzję UOKiK o wszczęciu postępowania wobec koncernów zaangażowanych w realizację projektu Nord Stream 2.

To jest działanie budzące podziw, dlatego, że to jest przykład dobrej instytucji - takiej, która nie zostawia sprawy w połowie jej biegu, bo nikt się nie dobija, ale prowadzi ją rzeczywiście w interesie konsumentów (…) My się bardzo boimy Nord Stream 2, dlatego, że on umocni pozycję Gazpromu”.

Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG S.A.
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
komentator
piątek, 25 maja 2018, 20:58

Panie Naimski, czego się Pan obawia? Przecież na terenie UE obowiązują reguły rynkowe. Jakie szanse będzie miał drogi gaz rosyjski z tanim jak barszcz LNG sprowadzanym w niewyobrażalnych ilościach zza Atlantyku i Bliskiego Wschodu? Przecież Gazprom kładąc te rury topi po prostu pieniądze w Bałtyku. Kto kupi drogi gaz z Rosji skoro w Europie jest mnóstwo gazu łupkowego, PGNiG buduje bramę północną, Norwegia też dysponuje tanim surowcem. Zna Pan kogoś kto ma ochotę przepłacać?

Kiks
niedziela, 27 maja 2018, 23:10

UE nie chce przepłacać. Oczywiście inni mogą przepłacać jak Polska itd. Wskazuje na to skandaliczna decyzja KE w sprawie Gazpromu.

Tweets Energetyka24