Gaz-System przystąpił do inicjatywy budowania gospodarki wodorowej

8 lipca 2020, 09:56
1460x616-6
Fot. Ministerstwo Klimatu
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


7 lipca br. spółka podpisała Polskie Porozumienie Wodorowe - list intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej. Inicjatorem tego projektu jest Ministerstwo Klimatu.

Gaz-System przyłączył się do inicjatywy wodorowej, uznawanej przez Ministerstwo Klimatu, jako jeden z elementów budowy niskoemisyjnej gospodarki w Polsce.

Sygnatariusze porozumienia - m.in.  PGNiG, Grupa Azoty, PKN ORLEN i Grupa LOTOS deklarują podjęcie współpracy na rzecz badań i rozwoju technologii wodorowych w Polsce.

Spółka informuje w komunikacie, że monitoruje na bieżąco postępy w pracach nad koncepcjami, umożliwiającymi w przyszłości wykorzystanie wodoru jako nośnika energii w różnych sektorach gospodarki. Analizuje także potencjalne możliwości transportu wodoru gazową siecią przesyłową. (Gaz-System)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Eytu
środa, 8 lipca 2020, 18:22

Niestety ale wodór jest bardzo niebezpieczny. Po rozszczelnieniu w obecności powietrza tworzy mieszaninę piorunującą ( nie potrzeba iskry) . Lepiej ten wodór dodać do węgla i produkować metanol. Można go użyć w ogniwach paliwowych , a ma tylko jeden atom węgla na 4 wodoru ( CH3OH) oraz nie będzie można go przerabiać na spirytus spożywczy ( metanol to trucizna powodująca m.in ślepotę).

Eytu- uściślenie/ errata
środa, 8 lipca 2020, 21:27

Ps. samozapłon tej mieszaniny ( bez iskry lub żródła ognia) dopiero w temperaturze 570 st. C.

Geotermiazgierz Pawel Ambroziak
środa, 8 lipca 2020, 15:54

Geotermiazgierz,w pelni popiera projekt,gazu przyszlosci Wodor.Bedziemy obserwowac i wspierac,wszelkie inicjatywy...

Tweets Energetyka24