Biden: "Działania Kremla będą miały konsekwencje". Nord Stream 2 na celowniku?

29 kwietnia 2021, 13:01
49149498882_f457b07510_k
Fot. Matt Johnson / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Powiedziałem Władimirowi Putinowi, że nie będziemy dążyć do eskalacji, ale działania Kremla będą miały konsekwencje - podkreślił w środę w przemówieniu w Kongresie prezydent USA Joe Biden. Zadeklarował, że jest gotowy na współpracę z Rosją tam, gdzie jest "wspólny interes". 

Prezydent USA powiedział także, że w rozmowie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem oświadczył, iż Waszyngton jest gotowy "na rywalizację", ale "nie chce konfliktu". Jednocześnie zamierza bronić amerykańskich interesów.

Biden wyraził przekonanie, że "odpowiedzialny amerykański prezydent nie może milczeć, gdy łamane są prawa człowieka". Zapewnił, że Stany Zjednoczone zamierzają utrzymać "mocną obecność wojskową w regionie Indo-Pacyfiku oraz w Europie". "Nie dlatego, by rozpocząć konflikt, ale by mu zapobiec" - wyjaśnił.

W swoim przemówieniu prezydent USA wezwał także Kongres, by podniósł płacę minimalną do 15 dolarów za godzinę oraz przyjął postulaty dotyczące migracji. (PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Xd
piątek, 30 kwietnia 2021, 07:46

Działania rosji już mają konsekwencje nie udało się zbudować baz na krymie w syrii też nie poszło wg planu ostatnio nie udała się rewolucja na białorusi fakt to są poważne konsekwencje działań rosji

ABC
piątek, 30 kwietnia 2021, 05:49

Przykręcić Rosji śrubę na Maksa !

Stary Grzyb
czwartek, 29 kwietnia 2021, 17:48

Jest takie amerykańskie powiedzenie "Go big, or go home" (w wolnym tłumaczeniu "Wal z grubej rury, albo spływaj"). "Nie dążymy do eskalacji" i "Nie chcemy konfliktu" jasno określa, co zamierza robić Biden - to oczywiście nie zaskakuje, ale niczego dobrego nie zapowiada. Tym bardziej, że wystarczyło neutralne zdanie "Będziemy bronić interesów naszych i sojuszników, i pozostawiamy sobie wszystkie opcje". Ech ...

gonić pastuchów
czwartek, 29 kwietnia 2021, 23:12

Jakie to "straszne" (dla jednych bo dla mnie zabawne), że wizje "wielkiego Ronalda Regana" lata temu przeniosły się do "Krainy Wielkich Łowów".

Tweets Energetyka24