Belgia wyłączy atom i włączy gaz? Tego chce minister energii z Zielonych

21 października 2020, 12:03
840_472_matched__pztk7r_nuclearreactors4999071920
Fot. Pixabay

W ciągu następnych pięciu lat Belgia może wyłączyć wszystkie swoje elektrownie jądrowe. Ich miejsce zajmie m. in. gaz ziemny.

Jak podaje portal Smoglab.pl, do roku 2025 Belgia zamknie swoje dwie elektrownie jądrowe. Wynika to z polityki nowego belgijskiego rządu, w skład którego wchodzą także Zieloni. Odejście od atomu było jednym z warunków tej partii w rozmowach koalicyjnych.

W związku z tym belgijska minister energii Tinne Van der Straeten spotkała się się z unijną komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager by przedstawić jej strategię wygaszania mocy jądrowych oraz budowy elektrowni gazowych.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
gall aninim
środa, 21 października 2020, 17:59

a unos zamknąć Bełchatów itp, żeby im się bilans zgadzał w UE

tut
środa, 21 października 2020, 16:08

Niech mi Ktoś to wytłumaczy. Bo ja tego nie rozumiem. Wyłączamy elektrownie które nie emitują CO2 i inne gazy cieplarnianie na rzecz elektrowni które takie gazy emitują. Co więcej trzeb pewnie je będzie wybudować. Co również powoduje emisje. Gdzie tu sens gdzie logika? Gdzie tu jest pro ekologiczne działanie. Czy tylko ja tu widzę ekoterroryzm i ekoidiotyzm? Proszę powiedzcie mi, że ma to jakiś sens.

Tweets Energetyka24