Minister Energii dla Energetyka24: Budowa atomu będzie kontynuowana. Obiecaliśmy to KE

4 kwietnia 2018, 11:25

W rozmowie z Energetyka24 minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że budowa polskiej elektrowni atomowej będzie kontynuowana. Jego zdaniem" "wynika to z deklaracji, którą rząd złożył Komisji Europejskiej przed notyfikacją rynku mocy".

Połączenie obu spółek [Orlenu i Lotosu - przyp. red.] jest dyskutowane, zresztą obie spółki to przyznały. W związku z tym wstępne sondaże wskazują, że jest to możliwe [zgoda Komisji Europejskiej na taką transakcję - przyp. red.]. [Komisja Europejska - przyp. red.] Może to pozytywnie zaopiniować.

Jeśli chodzi o elektrownię jądrową to ten projekt będzie kontynuowany. Wynika on z naszych porozumień z Komisją Europejską i z deklaracji, którą rząd polski złożył Komisji Europejskiej przed notyfikacją rynku mocy. Rozstrzygnięcia muszą nastąpić w tym roku jeżeli chcemy dotrzymać ustaleń.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Szwejjakobyły
piątek, 20 kwietnia 2018, 16:07

obiecaliśmy KE... zdradę stanu? Czy KE lobbuje akurat za sprzedażą przestarzałej francuskiej technologii, która kończy już swój byt w XXI wieku?

Gość
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:16

Wszyscy nasi sąsiedzi już pobudowali elektrownie jądrowe , tylko jeszcze Polska się nie ucywilizowała. Kiedy skończą gadać a zaczną budować, nawet Białoruś nie długo będzie uruchamiać swoją elektrownie jądrową.

Makaron
sobota, 14 kwietnia 2018, 20:31

Obiecanki cacanki a kto za to zapłaci ???

Harry 2
czwartek, 5 kwietnia 2018, 02:34

Elektrownia atomowa w Polsce? Niech nas Pan Bóg broni!

Jaś
środa, 4 kwietnia 2018, 18:57

No, może sama budowa to nie, ale działalność Zarządu i Rady Nadzorczej na pewno będzie kontynuowana.

Tweets Energetyka24