Arabia Saudyjska nie widzi powodu do spotkania OPEC+ w czerwcu

10 marca 2020, 12:54
104466181-OPEC_flag_sign.720x405
Fot. Flickr

Minister energetyki królestwa Saudów Abdel Aziz bin Salman stwierdził, że nie ma potrzeby zwoływania spotkania państw OPEC+ w maju lub czerwcu, ponieważ pokaże ono jedynie niezdolność do przetrwania kartelu w obliczu epidemii koronawirusa.

„Nie widzę powodu, aby zwoływać spotkania w maju-czerwcu, tylko po to, by zademonstrować, że nie podjęliśmy niezbędnych środków w celu przeciwdziałania kryzysowi i niezbędnych działań” - powiedział minister.

OPEC+ nie doszedł do porozumienia w kwestii regulacji produkcji ropy podczas spotkania 6 marca. W związku z tym od 1 kwietnia przestają zobowiązywać wszelkie ograniczenia produkcji krajów zrzeszonych w organizacji. Arabia Saudyjska zapowiedziała duży wzrost podaży, Rosja podobnie, co wróży początek wojny cenowej. W poniedziałek 9 marca ceny ropy na światowych rynkach spadły o 30%. 

Kreml zapowiedział jednak, że nie wyklucza porozumienia z Arabią Saudyjską.  

KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Szach mat w jednym ruchu.
wtorek, 10 marca 2020, 23:42

Szeroko to poszło! Jestem pod wrażeniem. Pisałem już wcześniej,że to nie jest dobry okres słoneczka uralu i imperium dobrobytu na wschodzie! Niestety żadne zaklęcia inteligentnych inaczej,które zapewne pojawią się zaraz tego nie zmienią.

Nysa
wtorek, 10 marca 2020, 21:33

Saudowie i Rosja grają w jednej drużynie aby wyeliminować amerykańskie firmy naftowe , które coraz bardziej rozpychają się ze swoją ropą na rynku światowym.

niecierpliwy
środa, 11 marca 2020, 00:06

To gdzie te źródła informacji, że Polska płazi za amerykański gaz dwukrotnie więcej niż rosyjski? I dlaczego gaz dla odbiorców końcowych potaniał od nowego roku?

Szach mat w jednym ruchu.
środa, 11 marca 2020, 13:36

On żyje w swoim świecie!

Nysa
środa, 11 marca 2020, 12:57

Portal cenzuruje moje wypowiedzi ale jeszcze raz spróbuję. O cenach amerykańskiego LNG można dowiedzieć się ze strony amerykańskiego departamentu energii. Gaz potaniał ale energia podrożała . Ceny energii elektrycznej wzrosły i mamy wzrost cen towarów czyli inflację. Po prostu wysokie ceny amerykańskiego LNG przerzuca się na ceny energii elektrycznej . Proste ? Proste.

Szach mat w jednym ruchu.
poniedziałek, 16 marca 2020, 00:14

Nie proste! Na tym forum w tamtym roku wypowiadali się ministrowie a nawet Kaczyński. Podawali ceny. Piszesz głupoty i powielasz tanią rosyjską propagandę!

Nysa
środa, 18 marca 2020, 10:30

To na stronie Amerykańskiego Departamentu Stanu piszą głupoty ? Jeśli nie, to znaczy , że USA stały się dla nas organizacją charytatywną . Dodam ,że z moich prywatnych informacji jest jeszcze gorzej - kupujemy ten gaz dwa razy drożej niż za rosyjski.

Tweets Energetyka24