Rynek ropy obawia się wzrostu liczby przypadków koronawirusa

6 lipca 2020, 11:21
14199746831_7e010f3718_c
Fot. edward stojakovic / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Ceny ropy w USA idą lekko w dół, po tygodniu zakończonym zwyżkami. Rynki obawiają się o popyt na surowiec w USA wobec znacznego wzrostu przypadków koronawirusa w wielu stanach.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na VIII, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,63 USD, po zniżce o 0,02 proc. 

Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 43,29 USD za baryłkę, wyżej o 1,14 proc. 

Niepokój na rynkach budzi rekord liczby przypadków koronawirusa w USA, który pod znakiem zapytania stawia odbicie w gospodarce i utrzymanie popytu na ropę. 

W Stanach Zjednoczonych stany na Florydzie i Teksasie w sobotę zgłosiły rekordowe wzrosty przypadków koronawirusa (odpowiednio 11.445 i 8.258 przypadków). 

Raport Reutersa wskazał, że tylko w pierwszych czterech dniach lipca 15 stanów zgłosiło rekordowy wzrost liczby nowych zakażeń COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia podała w sobotę, że ponad 200 tys. przypadków koronawirusa zostało potwierdzonych na świecie w ciągu 24 godzin, co stanowi dzienny rekord. 

„Popyt na ropę spadnie, jeśli liczba przypadków wzrośnie, ponieważ ludzie pozostaną w domu. Tempo ożywienia popytu w USA nie będzie tak duże, jak się spodziewano” - powiedział Howie Lee, ekonomista z singapurskiego banku OCBC.

Analitycy z banku ING stwierdzili, że dane dotyczące kilku miast w dotkniętych stanach nie wykazują znaczącego zmniejszenia ruchu drogowego z tygodnia na tydzień. 

„W tym tygodniu dowiemy się, jaki wpływ bardziej restrykcyjne ograniczenia w kilku stanach miały na popyt na benzynę, dzięki raportowi Departamentu Energii” – podano w komentarzu ING. 

Agencja Bloomberga podała, powołując się na oficjalne raporty, że w lipcu w Libii eksport ropy wyniesie 1,2 mln baryłek wobec 1,8 mln baryłek w czerwcu. (PAP Biznes)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Fanklub Fanklubika
poniedziałek, 6 lipca 2020, 13:45

Dla nas tania ropa to zysk i interes, dla krajów które opierają swój budżet na jej wydobyciu wręcz przeciwnie, tak się składa że tym krajem jest min Rosja, ale id kiedy pozdejmowali tabliczki upamiętniające pomordowanych Polaków przez NKWDzistów to życzę im jak najgorzej.

Tweets Energetyka24