PERN rozbudowuje pojemności magazynowe

7 lipca 2020, 10:54
01b36d6c3a63ba615f7a8bd09293e322
Fot. www.pern.pl
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


W Bazie Paliw nr 3 w Boronowie zakończono skomplikowany proces montażu dachu na budowanym zbiorniku. Realizacja tej inwestycji zwiększy pojemności magazynowe oleju napędowego dodatkowe 10 tys. m³. Projekt należy do II etapu rozbudowy baz paliw w ramach programu Megainwestycje PERN.

Montaż dachu zbiornika często jest największym wyzwaniem w czasie budowy, ponieważ to bardzo trudna i precyzyjna operacja, którą może uniemożliwić nawet minimalna zmiana pogody. Konstrukcję dachu, w tym przypadku o średnicy 34, 5 m i ważącą 110 ton, przygotowuje się na placu obok zbiornika, a następnie montuje na zbiorniku. Do wykonania tego zadania wykorzystano żurawia gąsienicowego o udźwigu 450 ton, który podniósł dach na wysokość około 20 m i przeniósł go na zbiornik. Choć sama operacja trwała kilkadziesiąt minut, to przygotowania do niej – kilkanaście godzin. Teraz dach zostanie przyspawany do płaszcza zbiornika.

"Rozbudowa bazy w Boronowie jest dobrym przykładem na to, że mimo trudniejszych warunków związanych z epidemią, konsekwentnie i zgodnie z planem realizujemy nasze plany inwestycyjne. Projekt planujemy zakończyć jeszcze w grudniu tego roku" -Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes PERN.

W ramach II etapu rozbudowy pojemności magazynowych PERN buduje nowe zbiorniki również w Dębogórzu, Emilianowie, Rejowcu i Małaszewiczach, a na początku czerwca został oddany zbiornik w Koluszkach. Łącznie da to 222 tys. m³  dodatkowej pojemności. Obecnie trwają również przygotowania do III etapu rozbudowy. Stopień jego realizacji będzie zależny od sytuacji rynkowej, konsumpcji paliw i zapotrzebowania na magazynowanie oraz obrót paliwami. (PERN)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24