Boeing i Porsche wspólnie budują latający samochód elektryczny

11 października 2019, 13:58
WEBSITE_News_Porsche-and-Boeing-to-Partner-on-Premium-Urban-Air-Mobility-Market_10Oct19
Fot.: Boeing
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Amerykański koncern z branży lotniczej Boeing i niemiecki producent luksusowych samochodów sportowych Porsche poinformowali, że wspólnie pracują nad napędzanym elektrycznie koncepcyjnym pojazdem latającym, zdolnym do przewozu osób w miastach.

Wcześniej w tym roku Boeing przeprowadził lot testowy prototypem latającego samochodu dla 2-4 pasażerów, mogącym pokonać odległość do 50 mil - przypomniała agencja Reutera. Odbył się on w kilka miesięcy po tym, jak konkurencyjny wobec koncernu Airbus, we współpracy z marką motoryzacyjną premium Audi, zaprezentował prototyp autonomicznego pojazdu pasażerskiego, który może być wykorzystywany zarówno do transportu lotniczego jak i drogowego.

Boeing i Porsche zapowiedzieli, że w ramach umowy przeanalizują potencjał rynkowy pojazdów powietrznych premium i ich ewentualnego wykorzystania w gęsto zaludnionych miastach i metropoliach.

Porsche chce budować latające samochody, które mogą być używane jako taksówki oraz w usługach przejazdów współdzielonych - wskazała agencja. Zarówno niemiecki koncern motoryzacyjny jak i Boeing konkurują obecnie nie tylko z Airbusem czy innymi producentami samochodów, ale także firmami technologicznymi, które zamierzają stworzyć małe, autonomiczne pojazdy latające zdolne do pionowego startu i lądowania.

Partnerstwo Boeinga i Volkswagena, spółki-matki Porsche i Audi, pojawiło się w kluczowym dla obu podmiotów okresie - ocenił Reuters. Jak zauważył Reuters, niemiecki koncern próbuje bowiem budować nowy wizerunek po aferze dieslowej z 2015 r. Producent z USA zmaga się natomiast z międzynarodowym kryzysem po tym jak katastrofy lotnicze z udziałem samolotów Boeing 737 MAX doprowadziły do uziemienia wszystkich najlepiej sprzedających się maszyn firmy.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24