ABW uderzyło w nielegalny obrót paliwami

28 listopada 2017, 12:45
Fot. ABW
Energetyka24
Energetyka24

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery osoby podejrzewane o wyłudzenia podatku VAT przy nielegalnym obrocie paliwami. Szkody Skarbu Państwa w wyniku działania grupy, do której mieli należeć zatrzymani wyniosły ponad 130 mln zł.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził we wtorek, że do zatrzymań doszło w woj.: śląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim w piątek 17 listopada.

"To kolejne zatrzymania podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT w związku z nielegalnym wyprowadzaniem do obrotu na terenie RP paliw płynnych. W wyniku jej działania Skarb Państwa poniósł szkody w wysokości ponad 130 mln zł" - powiedział PAP Żaryn. Zaznaczył, że w sprawie planowane są kolejne czynności. 

Do tej pory w śledztwie dotyczącym tej grupy przedstawiono zarzuty 27 osobom, a znaczna część przebywa w areszcie.

Śledztwo poznańskiej delegatury ABW nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Trzy z czterech zatrzymanych przez ABW osób zostały na wniosek prokuratury aresztowane przez sąd - podał Żaryn.

pam/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24